top of page

TaKeep'te Kalın

7/24 Uçtan Uca İzleme

Santralinizi "7/24 Anlık Takip" ederek yıllık üretim performansını en iyi seviyeye çıkarıyoruz. Yıl içinde tesisinizden çok daha yüksek miktarda elektrik elde edilmesini sağlıyoruz. Yapay zeka yazılımımız ile tesisinizde daha yüksek üretim yapmak ister misiniz?

izleme merkezi.jpg
Ana Sayfa: Hoş Geldiniz
Dürbün.png

Santral Veriminizi Nasıl Artırıyoruz?

Hizmetimiz aşağıda sıralanan örnek durumlara uygun olarak alarm kodları üretilmesi ve bu alarmların yatırımcı veya ilgili diğer taraflarla anında paylaşılarak, arızaların anlık tespiti, arızalara hızlı müdahale edilmesi ve tesis performansının maksimize edilmesini içermektedir.


 • Santralde Üretimin Durması

 • Anlık Güç Limitinin Aşılması

 • Tesis Giriş Hücresi Kesicisinin Açılması

 • İnvertör Gücünün Sıfıra Düşmesi

 • İnvertör İle Haberleşme Sağlanamaması

 • İnvertör Bazlı Herhangi Bir Dizide Düşük Üretim Yapılması

 • Santral ile Haberleşme Sağlanamaması

 • Şebeke Geriliminin Sıfıra Düşmesi

 • Şebeke Geriliminin Nominal Değerin Altına Düşmesi

 • Şebeke Geriliminin Nominal Değerin Üzerine Çıkması

 • Şebeke Geriliminde Dalgalanma Tespit Edilmesi vs.

Hizmetlerimiz

Günümüzde, eski teknolojilerin kullanıldığı “Hantal otomasyon sistemleri” ile veya “Santralleri tamamen manuel olarak” takip etme çabaları nedeniyle yatırımcılar santrallerinde ciddi oranlarda üretim ve dolayısıyla kazanç kaybı yaşamaktadır.


Santrallerdeki üretim kayıplarını önlemek ve üretimin sürekliliğini sağlamak noktasında, gerçek zamanlı izleme, anlık arıza takibi ve detaylı analizler sayesinde minimum insan gücü kullanarak her çeşit Yenilenebilir Enerji Santralini kolayca sisteme dâhil edebilir, sınırsız sayıda santrali aynı anda rahatlıkla takip ederek verimliliğinizi yıllık %30’a varan oranlarda artırabilirsiniz.

Anlık Performans Takibi

Analiz Ve Raporlama

Gerçek Zamanlı Arıza Takibi ve Alarmlar

Esnek Aksiyon Tanımları

ana ekran-2.png
3 lü rapor.png

Anlık Performans Takibi

Santrallerden alınan gerçek zamanlı veriler, sistem tarafından sürekli analiz edilerek olası verim düşüşlerinin ya da arızalarının tespiti, anında gerçekleşir. Işınım verileri ve hava koşulları dâhil olmak üzere santralden alınan büyük miktarda veriyi son teknoloji algoritmaları kullanarak sürekli analiz ederiz. Bu sayede, örneğin bulutlanmadan ötürü oluşan bir kayıp ile invertör arızasından dolayı oluşan bir kayıp sistem tarafından ayırt edilebilir ve yalnızca amaca yönelik doğru tespitler yapılır.

Analiz ve Raporlama

Her ne kadar anlık izleme ve müdahale, verimlilikte baş rolü üstlense de her yatırımcının analizlere ve raporlara gereksinimi kaçınılmazdır. Santrallerden aldığımız büyük miktarda veriyi kullanarak özet raporlardan son derece detaylı üretim/tüketim raporlarına kadar çok sayıda raporu dilerseniz anlık olarak, dilerseniz Günlük ve Aylık periyodik olarak sunabilmektedir. Yatırımlarınızın hem güncel hem de geçmiş performanslarını bu analizler ve raporlar ile kolayca takip edebilir, inceleyebilir ya da muhasebeleştirebilirsiniz.

bodrum salon revize.jpg
WhatsApp Image 2021-10-08 at 17.56.58.jpeg

Esnek Aksiyon Tanımları

Bir durumun anında tespiti, izleme sürecindeki en önemli adım sayılabilir. Tespit sonrasındaki aksiyonlar ise bunun tamamlayıcı unsuru olarak duruma seri ve doğru şekilde müdahale etmeyi mümkün kılar. Platformumuz tüm alarmlar için farklı aksiyonların dâhil edilebildiği esnek bir süreç tanımlama sistemine sahiptir. Örneğin, bir invertör arızası durumunda, belli bir ekibe SMS gönderebilir, yatırımcıyı e-posta ile bilgilendirebilir ya da yönetim şirketi sorumlusunun iş emri yönetim sistemine otomatik olarak kayıt açabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Arıza Takibi ve Alarmlar

Sistemimiz santrallerden IEC 104 protokolünü kullanarak veri almasının yanı sıra piyasada yaygın kullanılan tüm DataLogger’lar ile de uyumlu çalışabilmektedir. 7/24 sürdürülen bu veri akışı sonucunda, sunucularımız çok büyük miktarlardaki veriyi analiz eder, anlamlandırır ve saniyeler içerisinde tanımlanmış alarmları kullanarak kontrollerini yapar. Yatırımcılar mevcut alarm tanımlarından istediklerini kullanabilecekleri gibi kendilerine özel alarm tanımlarını da sistem üzerinden tanımlayabilir ve kullanabilirler. Her yatırımcı için sınırsız bir çeşitlikte izleme olanağı sunan bu özellik sayesinde, yatırımlarınızın daima en iyi şekilde yönetildiğinden emin olacaksınız.

İş Ortaklarımızla Tanışın

Wago-1.png

WAGO

ABB.png

ABB

1617184888_Huawei_Logo.png

HUAWEI

Fimer_Logo_RGB_Blue_pos-800x321.jpg

FIMER

Logo-Siemens.png

SIEMENS

Fronius_logo.png

FRONIUS

Schneider-Electric-Logo.jpg

SCHNEIDER

Kaco.png

KACO

Sosyal ağ kavramı

Bize Ulaşın

Aşkan Mh. Granit Sk. No:36 Meram/KONYA

444 78 95

 • Instagram
 • Twitter
 • YouTube
 • LinkedIn

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page